Σεμινάριο σχετικα με τη θεματική προσέγγιση στη διαδασκαλία (project based learning)

Στo πλαίσια του προγράμματος Erasmus+ KA1, την Τετάρτη 14 Οκτωβρίου 2015, οι εκπαιδευτικοί συμμετείχαν σε βιωματικό σεμινάριο σχετικά με τη θεματική προσέγγιση (project based learning) στη διδασκαλία και με θέμα τη φύση, το οποίο πραγματοποιήθηκε στο χώρο του σχολείου από την Κα Ελένη Νιάρχου, υπεύθυνη Προγραμμάτων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Π.Ε Γ' Αθήνας. Οι εκπαιδευτικοί είχαν την ευκαιρία να δουν στην πράξη πώς μπορούν να δουλέψουν θεματικά στις τάξεις τους και να σχεδιάσουν πετυχημένες δραστηριότητες και σχέδια μαθημάτων. Το σεμινάριο ήταν μια εξαιρετική ευκαιρία για τους εκπαιδευτικούς να δεθούν ακόμη περισσότερο ως ομάδα αλλά και να διασκεδάσουν...

Ευχαριστούμε από καρδιάς την Κα Ελένη Νιάρχου για αυτή την ενδοσχολική επιμόρφωση.